Tydzień kolorów

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Wiążą się także z poczuciem estetyki oraz rozwojem kreatywności. W dniach 21-25.11.2022r. Samorząd Uczniowski organizuje zabawę pod hasłem “Tydzień kolorów”. Codziennie ubieramy się na inny kolor. Inicjatywa ta ma za zadanie umilić nam jesienne dni w szkole.

W poniedziałek na szkolnych korytarzach zagościła czerwień. Jest to jeden z najbardziej żywych i intensywnych kolorów. Symbolizuje on nie tylko miłość, ale też radość i pasję.

Wtorek to dzień zdominowany przez kolor żółty. Jest to jeden z najbardziej popularnych kolorów. Barwa ta ma charakter pozytywny. Żółte są przecież słońce i piasek, więc kojarzy nam się z ciepłem, latem i wakacjami.

Środa to kolor różowy. Podobnie jak czerwony kojarzony jest z miłością. Jest to kolor radosny i wesoły. Te skojarzenia są wyraźnie widoczne w wyrażeniu “patrzeć przez różowe okulary”. Jest ono stosowane do osób optymistycznie nastawionych do świata, niemartwiących się problemami i myślących pozytywnie.

W czwartek zrobi się niebiesko. Niebieski jest kolorem pełnym symboliki, posiada wiele cech, a niektóre z nich to: nadzieja, uduchowienie, pokój, spokój, świeżość, czystość lecz również dynamizm, kreatywność i inspiracja. Niebieski to także kolor przyjaźni.

Natomiast w piątek na korytarzach zdominują czarne stylizacje. Czerń uważana jest za kolor indywidualistów. Kojarzy się z siłą, powagą, profesjonalizmem i pewnością siebie. Budzi szacunek. Często utożsamiamy ją też z wysoką inteligencją. Kiedy indziej to symbol buntu.

To z pewnością nie ostatni taki kolorowy czas w naszej szkole. Nasyceni energią barw, zyskamy nowe siły by z uśmiechem doczekać wakacji.

Więcej aktualności:

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print