Udział w Wielkiej Olimpijskiej Lekcji WF

12 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej   Wielkiej Olimpijskiej Lekcji Wychowania Fizycznego na hali sportowej nr 3 w Opocznie. Tegoroczni, honorowi goście przeprowadzili z uczniami 2 godzinną lekcję wychowania fizycznego, a byli to:

– Pan Kajetan Duszyński – polski lekkoatleta, mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4X400 z Tokio (2020r.)

– Pani Agnieszka Krzynówek- Brandeburga – gimnastyczka artystyczna z łódzkiego Widzewa, olimpijka z Sydney (2000r)

– Pani Wanda Panfil – Gonzales – mistrzyni świata w maratonie (1991), olimpijka z Seulu (1998r.)

– Pani Elżbieta Maria Nowak- polska koszykarka występująca na pozycji środkowej, wielokrotna reprezentantka i mistrzyni Polski, mistrzyni Europy z 1999r. , uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000r.

– Pani Małgorzata Pskit – lekkoatletka, jej koronny dystans to bieg na 400 m przez płotki. Startowała na nim w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004r (półfinał).

– Pan Mieczysław Nowicki- jeden z najlepszych polskich kolarzy lat siedemdziesiątych, torowiec i szosowiec, mistrz świata  w drużynie (1975),  olimpijczyk (1972, 1976). Zdobywca srebrnego i brązowego medalu olimpijskiego na igrzyskach w Montrealu (1976)

Po dwugodzinnych ćwiczeniach pod hasłem ,,Dotknij olimpijskiego medalu’’ przeprowadzony został wywiad z  Kajetanem Duszyńskim, gdzie uczniowie mogli zadawać mistrzowi pytania oraz dotknąć zdobytego przez niego medalu.

Wielka Olimpijska Lekcja WF odbyła się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Towarzystwa Olimpijczyków Polskich.

Więcej aktualności:

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print